Ogłoszenia parafialne 03.01.202

Ogłoszenia duszpasterskie 03.01.2021r.

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Dziś przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus, które wypowiadane ze czcią i ufnością jest drogą odkrywania daru bliskości Boga. To także patronalne święto zgromadzenia sióstr, które pracują w naszej parafii. Z wdzięcznością modlimy się w ich intencji.

  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W środę 6. 01 Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Pobłogosławimy kredę i kadzidło, które wraz z wodą święconą będzie można zabrać przed i po każdej mszy by służyły domowej modlitwie. Ponieważ w tym roku ministranci i lektorzy nie będą uczestniczyć w kolędzie prosimy by  przy tej okazji złożyć ofiarę kontynuując tradycję wspierania naszej służby liturgicznej. Na mszy o godzinie 14.00 modlimy się za wszystkich, których odwiedzimy w czasie kolędy. Zapraszamy także osoby, które wybrały samodzielne poświęcenie domów i rodzin. Będzie można wtedy otrzymać formularz poświęcenia. Jeżeli nie będziemy na tej mszy formularz będzie dostępny w zakrystii. Kolędę w postaci tradycyjnej odprawimy od połowy stycznia, wcześniej poinformujemy o terminie i rejonach. (W Borze formularz poświęcenia będzie dostępny po mszy o 10.15) W tym dniu modlimy się za misje a składka jest przeznaczona na potrzeby misji. Po mszy o 11.30 dzieci z grupy Kolędników Misyjnych zamiast kolędowania po domach zaprezentują krótki program zapraszając do wsparcia misji.
  • We wtorek 5 stycznia rocznica święceń biskupich ks. bpa Janusza Mastalskiego. Pamiętamy jego posługę w naszej parafii i chcemy otoczyć go zwłaszcza w tym dniu modlitwą.
  • Zapraszamy na jasełka przygotowane przez młodzież w Borze 6.01 po mszy zaś w Szaflarach w niedzielę 10.01 po mszy o 11.30.
  • (W Borze znaleziono pewną kwotę pieniędzy, w zakrystii lub na plebanii można zgłosić dane co do kwoty i osoby)
  • Sołtys Szaflar informuje, że obowiązkowe składki ubezpieczenia budynków rolnych będą przyjmowane w remizie OSP w dniach 08 do 09.01 w godzinach od 10.00 do 16.00.
  • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 i różańcem o 17.30. W każdą środę nowenna do Madonny z Szaflar, gdzie nasze modlitwy możemy powierzać przez ich zapisanie.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy spotkania z dobrym słowem.

 897 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj