Ogłoszenia parafialne 9.05

Ogłoszenia duszpasterskie 09.05.2021r.

6  NIEDZIELA WIELKANOCNA

Papież Franciszek wezwał wszystkich chrześcijan, aby maj był czasem usilnej modlitwy o ustanie pandemii. W naszej parafii od ponad roku codziennie modlimy się błagalnymi suplikacjami w tej intencji jednak niech to wezwanie pobudzi naszą gorliwość w modlitwie różańcowej i udział w nabożeństwach majowych. Informujemy też o otrzymanej korespondencji od Państwowej Inspekcji Sanitarnej, która przypomina o obowiązujących ograniczeniach dotyczących ilości osób w świątyni wraz z karami za ich nieprzestrzeganie. Dla naszej świątyni ta ilość to 50 osób. Dlatego zachęcamy do udziału we mszy świętej na cmentarzu w najbliższe niedziele (do zmiany sytuacji) o godzinie 11.30.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • Od poniedziałku do środy przypadają tzw. „dni krzyżowe” modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące. Zwłaszcza rolnicy powinni rozumieć, że chleb nie bierze się ze sklepu lecz jest darem Bożym i błogosławieństwem urodzajów. Zapraszamy w te dni na procesje po mszy porannej.
  • W czwartek wspomnienie NMP z Fatimy i rocznica początku objawień fatimskich.
  • W piątek święto św. Macieja apostoła.

Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30, w Borze biały tydzień o 16.30. Codziennie także Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynająca adorację do 18.00 i różaniec o 17.00.

W Borze zbiórka folii po sianokiszonkach w piątek 14.05 na parkingu przy cmentarzu ul. Św. Józefa do godziny 10.00. Folie dostarczamy we własnym zakresie. (W Szaflarach dopiero 26.05)

Sołtys Szaflar informuje o przyjmowaniu podatku rolnego, od nieruchomości oraz za spółki w remizie OSP 15.05 (sobota) w godzinach od 9.00 d0 16.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej gdzie znajdziemy wkładkę z nowym tekstem Litanii Loretańskiej (dwa nowe wezwania) i artykuły o sensie starości.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Alicję Gawlik…

 667 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj