Ogłoszenia parafialne 16.05

Ogłoszenia duszpasterskie 16.05.2021r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Dzisiaj i w następną niedzielę msza święta o 11.30 będzie odprawiana na cmentarzu. W niedzielę 23.05 zapraszamy na poświęcenie nowego wozu gaśniczego w czasie dodatkowej mszy o 13.00. To także modlitwa w 135 rocznicę powstania OSP w Szaflarach. Dziękujemy Bogu za dar tego czasu, modlimy się za zmarłych strażaków i o błogosławieństwo dla tych, którzy dziś pełnią służbę i ich rodzin.  Modlitwie będzie przewodniczył ks. bp. Robert Chrząszcz.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek rozpoczyna się septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. To dni do soboty wieczorem, w których modlimy się o nowe przyjście Ducha Świętego do Kościoła i świata.
  • W piątek wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika, który obok św. Floriana jest drugim patronem naszych strażaków.
  • W sobotę wspomnienie św. Rity z Cassi.

Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o 17.30. Zachęcamy do modlitwy przy kapliczkach, których wykaz znajdziemy na Facebooku. Koronka do Miłosierdzia także codziennie o 15.00 rozpoczyna adorację do 18.00. W czasie jej trwania różaniec o 17.00. Zachęcamy do pisemnego powierzania naszych modlitw  w nowennie do Madonny z Szaflar w środę na mszy wieczornej (w maju na zakończenie nabożeństwa).  

W czwartek 20.05 o 18.45 zapraszamy rodziców młodzieży z klas VIII na spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem.

Powracamy do możliwości darmowych porad prawnych prowadzonych przez mecenasa Adama Szkaradzińskiego w poniedziałki o godzinie 8.00 w sali na plebani z wejściem od strony kaplicy.

Wójt Gminy Szaflary informuje o akcji zbiórki folii po sianokiszonkach, siatki i sznurka do owijania balotów na parkingu koło cmentarza 26.05 tj. w środę. Folie należy dostarczyć do godziny 10.00 we własnym zakresie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy artykuły o przygotowaniu dzieci do I Komunii.

 740 Wyświetlenie,  2 Dzisiaj