Ogłoszenia Parafialne 30.05

Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021r.

9 NIEDZIELA  ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY

Miesiąc maj na wezwanie papieża Franciszka był czasem szczególnej modlitwy o ustanie pandemii. W naszej parafii już ponad rok codziennie modlimy się w tej intencji suplikacjami. Chcemy tę modlitwę kontynuować prośbą o dary Ducha Świętego, aby ten trudny czas, który przeszliśmy i czas który jest przed nami przynosił owoce nawrócenia, głębszej wiary, odczytywania znaków czasu. Jest to modlitwa, którą przez całe życie od dzieciństwa modlił się codziennie św. Jan Paweł II.

Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Przeżywamy także uroczystość I Komunii dzieci klas III na dodatkowych mszach o 12.30 i 13.30. Biały tydzień o 17.00 i 18.00. Rocznica komunii klas IV w niedzielę 6.06 na mszy o 13.00.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek święto Nawiedzenia NMP.
  • We wtorek wspomnienie św. Justyna, męczennika
  • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza święta o 10.00 będzie odprawiona w Tewiklu na ul. Polnej. Następnie w uroczystej procesji udamy się do kościoła idąc ul. Pod Górą. Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny. Wszystkich zapraszamy na to pełne wdzięczności wyznanie naszej wiary w eucharystyczną obecność Pana Jezusa, do przygotowania ołtarzy i udekorowania drogi. Zachęcamy do udziału w strojach góralskich i wszystkie nasze organizacje społeczne ze znakami wiary jakimi są feretrony i chorągwie.  Prosimy o obecność dzieci, które w czasie pandemii miały bardzo ograniczony dostęp do wspólnej modlitwy. Inne msze jak w niedzielę. W Borze msza z procesją o 13.30 (prosimy o przygotowania ołtarzy przez Koło Misyjne, Róże, Straż Pożarną, rodziców dzieci I komunijnych). Od piątku zapraszamy codziennie na procesje eucharystyczną o 17.30, które w czwartek 10.06 zakończymy błogosławieństwem dzieci.

Możliwość spowiedzi przed Bożym Ciałem w Borze w poniedziałek 31.05 o 16.15 w Szaflarach w środę od 16.30.

W tym tygodniu I piątek miesiąca ze spowiedzią rano od 6.00 do 6.30 i po południu od 16.00 do 18.00. Spowiedź w Borze o 18.45 msza o 19.00. Sobotnie msze w Borze także o 19.00. Odwiedziny chorych od 8.00. W pierwszą sobotę 5.06 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 15.00.  

Wspólny wyjazd autobusem osób zapisanych w zakrystii na pielgrzymkę „Sursum Corda”  sobotę 5.06 o godzinie 6.15 z rynku. Drogę powrotną z Ludźmierza prosimy organizować we własnym zakresie ze względu na trudność dotarcia na miejsce autobusu. Opłata za udział w pielgrzymce (identyfikator i ubezpieczenie) 5 zł. Organizatorzy proszą o zabranie maseczek. Hasłem pielgrzymki jest: „Nie kradnij…”

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Franciszka Dzierżęgę.

 803 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj