Pierwsza Komunia Św. w naszej parafii

Tegoroczna I Komunia św. dla klas III miała być pierwotnie 2 maja ale obostrzenia związane z Covid-19 zmusiły do przesunięcia daty na ostatnią niedzielę maja. Tak jak zeszłego roku, również teraz, potrzebne były dwie msze św., by kościół mógł pomieścić najbliższe rodziny dzieci pierwszokomunijnych. Pogoda też nie była łaskawa i przed pierwszą mszą błogosławieństwo rodziców musiało się odbyć w kościele pod dzwonnicą.

Zapraszam do reportażu z tej jakże pięknej i niezapomnianej dla dzieci uroczystości. Przygotowania zaczęły się w październiku od poświęcenia różańców. W kolejnych miesiącach poświęcone zostały książeczki
i medaliki oraz odnowione przyrzeczenia chrzcielne. Natomiast we wtorek 1 VI odbyło się poświęcenie i rozdanie obrazków komunijnych.

Zdjęcia na uroczystościach wykonywał Jan Krzysztofek, przy asyście Andrzeja Fąfrowicza.

 1,669 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj