Ogłoszenia parafialne 13.06

Ogłoszenia duszpasterskie 13.06.2021r.

11 NIEDZIELA  ZWYKŁA

Od niedzieli 20 czerwca przestaje obowiązywać dyspensa biskupa udzielona w związku z pandemią od obowiązku udziału w niedzielnej mszy świętej. Przypominamy zatem nauczanie Katechizmu Kościoła Katolickiego: „Uczestnictwo w niedzielę we wspólnej celebracji Eucharystii jest świadectwem przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła oraz wierności Chrystusowi i Kościołowi. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.” (KKK 2181) Dzisiaj msza święta o 11.30 będzie odprawiana na cmentarzu jednak zgodnie z zapowiedzią w następną niedzielę (20.06) powracamy do modlitwy w kościele.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała dając wyraz radosnego uwielbienia tej największej bliskości Pana Jezusa. Dziękujemy szczególnie Związkowi Podhalan Oddział w Szaflarach, naszej Straży Pożarnej, Drużynie Harcerskiej i paniom z Róż Różańcowych za piękną oprawę procesji.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  • W czwartek wspomnienie św. Alberta Chmielewskiego, zakonnika.

Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00. Modlitwa różańcowa o 17.15 zaś litania do NSPJ o 17.45. Zachęcamy by w ciągu tygodnia znaleźć choćby krótką chwilę na modlitwę w świątyni. Można także przez zapisanie powierzać swoje intencje do nowenny za wstawiennictwem Madonny z Szaflar w każdą środę wieczorem (w czerwcu przed mszą).

W najbliższą środę 16.06 zapraszamy Wspólnotę św. Józefa na mszę o godzinie 18.00 a po niej na spotkanie formacyjne.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy intelektualnego pogłębienia wiary.

Wójt Gminy Szaflary przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Udział w nim jest obowiązkowy a podstawową formą jest samodzielne spianie się przez  Internet, metodą uzupełniającą jest spis przez telefon lub wywiad telefoniczny z rachmistrzem. Dodatkowe informacje na stronie internetowej Gminy.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Wojciecha Szaflarskiego…

 758 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj