Ogłoszenia parafialne 18.07

Ogłoszenia duszpasterskie 18.07.2021r.
  1. NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W czwartek święto św. Marii Magdaleny.
  • W piątek święto św. Brygidy patronki Europy.
  • W sobotę wspomnienie św. Kingi.
  • W najbliższą niedzielę msza wieczorna na cmentarzu. W niedziela 25.07 przypada także wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie samochodów po każdej mszy. Modlimy się nie tylko o bezpieczeństwo ale o trzeźwość i unikanie zachowań  na drodze, które są grzechem zagrażającym życiu i zdrowiu. W czasie poświęcenia tradycyjnie już zbieramy ofiary na środki transportu dla misjonarzy.
  • Codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynającą adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00. Różaniec o 17.30. Od tego tygodnia zapraszamy do nowej formy modlitwy. Będzie ona prowadzona w trzy dni o godzinie 17.00 i dotyczy niezwykle ważnych  intencji. W czasie adoracji we wtorek modlimy się za zmarłych, umierających i chorych. W środę za rodziny, naszą młodzież i dzieci, także za żyjących w spętaniu nałogami. W piątek za Kościół a szczególnie w intencjach papieża Franciszka i o pokój dla świata. Wielu z nas te intencje leżą bardzo na sercu i w ten sposób możemy to przed Bogiem wyrazić.

Trwa 9 tygodniowa nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Modlimy się codziennie po każdej mszy a szczególnie w soboty od 17.30. Intencje do modlitwy przez wstawiennictwo Madonny z Szaflar odprawianej w środy po mszy wieczornej można składać przez zapisanie.

  •  Dziś po każdej mszy możliwość szczepienia przeciw COVID-19 na placu przy Bożej Zagrodzie. Jest także możliwość przy stanowisku GUS dopełnić obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 552 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj