Ogłoszenia parafialne 19.09

Ogłoszenia duszpasterskie 19.09.2021r.

25  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy.
  • We wtorek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
  • W czwartek wspomnienie św. Ojca Pio, prezbitera.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w modlitwie na Ranisbergu zwłaszcza pocztom sztandarowym Związku Podhalan Oddział Szaflary i naszej Straży Pożarnej. Dziękujemy także pracownikom gminny za przygotowanie miejsca modlitwy.

Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc dla Afganistanu. Zostało zebranych i przesłanych do Kurii 3500 zł.

Podsumowując miniony czas dziękujemy 397 rodzinom i osobom indywidualnym, które złożyły ofiarę na opał i inwestycje w parafii. Koperty docierają przez wiele miesięcy dlatego robimy to dopiero teraz. Bóg zapłać wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za materialną stronę funkcjonowania parafii. Przed nami jeszcze w tym roku przed zimą prace polegające na okuciu blachą fasady wieży kościoła.  

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w środę 22.09 po mszy wieczornej.

We wtorek 21.09 zapraszamy po mszy wieczornej na spotkanie osób czytających wspólnie Pismo Święte.

W sobotę 25.09 wyruszamy na pielgrzymkę do Częstochowy i Gidli. Wyjazd o 4.00 z rynku.

Wojewoda Małopolski, Wójt Gminy Szaflary i Kierownik Ośrodka Zdrowia zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców i turystów na szczepienie przeciwko COVID-19 preparatami firmy Pfizer oraz Johnson&Johnson w sobotę 25.09 w budynku Ośrodka Zdrowia w godzinach od 9.00 do 12.00. Nie ma konieczności wcześniejszego zapisywania się.

Na wniosek Wójta Gminy Sołtys Szaflar zwołuje zebranie wiejskie 23.09 (czwartek) o godz. 19.00 w remizie OSP.  

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy min. artykuły o św. Ojcu Pio.   

Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni ponad 11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Celem jest zabezpieczenie obecności przynajmniej dwóch osób  na cały czas trwania adoracji. Ta modlitwa z codzienną Koronką do Miłosierdzia przynosi dla nas wszystkich błogosławione owoce. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

 510 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj