Ogłoszenia parafialne 10.10

Ogłoszenia duszpasterskie 10.10.2021r.

28  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Przeżywając dzisiaj XXI Dzień Papieski „Nie lękajcie się.” Po każdej mszy możemy złożyć ofiarę do puszek na „żywy pomnik” wdzięczności jakim jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia otaczająca opieką edukację dzieci z rodzin ubogich.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego zakonnika i założyciela wielu zgromadzeń zakonnych w tym sióstr, które posługują w naszej parafii.  
  • W piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. To także Dzień Dziecka Utraconego, w którym modlimy się za rodziców przeżywających śmierć swego nienarodzonego dziecka.
  • W sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przeżywamy 43 rocznicę wyboru na 264 papieża św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za dar Jego pontyfikatu modląc się także za Kościół dzisiaj i papieża Franciszka na mszy o godzinie 19.00 (nie będzie mszy o 18.00). Modlitwę zakończy procesja na błonia i zapalenie watry. 

Codzienne modlimy się różańcem o 17.30, w Borze o 16.30.  Bardzo cieszy, że w tej modlitwie uczestniczą dzieci i młodzież. Dziękujemy rodzicom, którzy w trosce o wiarę swych dzieci prowadzą je do tej modlitwy. Zachęcamy do udziału dzieci i młodzież, którzy daru modlitwy różańcowej jeszcze nie odkryli.

Codziennie modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00.  Intencje do modlitwy nowennowej w środę na mszy wieczornej składamy przez ich zapisanie.

„Dziś sprowadź mi dusze, które są w więzieniu czyśćcowym i zanurz je w przepaści Miłosierdzia Mojego…Wszystkie te dusze są bardzo przeze Mnie umiłowane…w twojej mocy jest im przynieść ulgę. O, gdybyś znała ich mękę, ustawicznie być ofiarowała za nie jałmużnę ducha…”(1226) Te słowa Pana Jezusa do św. Faustyny budzą naszą troskę o zbawienie dusz zmarłych. Jedną z form są wypominki jednorazowe i całoroczne.

Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Kotliny Kłodzkiej. W planie pielgrzymki min. modlitwa i zwiedzanie Bazyliki Matki Bożej Bardzkiej, Sanktuarium MB Przyczyny Naszej Radości (Śnieżnej), Kaplicy Czaszek i „Śląskiej Jerozolimy” w Wambierzycach. Koszt pielgrzymki 430 zł. zapisy w nieprzekraczalnym terminie do najbliższej niedzieli w zakrystii z przedpłatą 200 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy min. artykuł o nadzwyczajnej formie Synodu Biskupów w Rzymie.

 464 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj