Ogłoszenia parafialne 17.10

Ogłoszenia duszpasterskie 17.10.2021r.

29  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek święto św. Łukasza ewangelisty, na mszy wieczornej modlimy się za pracowników naszego Ośrodka Zdrowia.
  • We wtorek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera. Po mszy wieczornej poświęcimy tablicę, która upamiętni jego kilkukrotny pobyt w naszej parafii, gdy odpoczywając przebywał w domu sióstr na ul. Pod Górą.
  • W środę uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej (figurę świętego mamy w głównym ołtarzu).
  • W piątek uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona Województwa Małopolskiego.

Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Składka jest przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła.

Różaniec odprawiamy codziennie o 17.30, w Borze o 16.30. Codziennie także modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę na zakończenie różańca. We wtorek, środę i piątek o godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę kolejno w intencji zmarłych, rodzin i Kościoła.

Modlitwie Kościoła powierzamy naszych zmarłych w wypominkach jednorazowych przez listopad i całorocznych przed mszami w niedzielę o 7.00 i 9.00.

Dziś ostatni dzień zapisów na pielgrzymkę do sanktuariów w Kotlinie Kłodzkiej w dniach od 22 do 23.10.2021r.

Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarą pieniężną wsparli Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 4220 zł i 10$, które zostały przekazane na konto fundacji.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

Ogłoszenia Wójta Gminy: Spotkanie zainteresowanych udziałem w Społecznym Komitecie budowy chodnika od granicy z Nowym Targiem do skrzyżowania z ul. Suskiego 18.10 o godz. 9.00 w sali obrad Urzędu Gminy. Od 1 lipca br. każdy budynek należy zgłosić do Urzędu Gminy wypełniając deklarację z jakich źródeł ciepła korzysta. Deklaracje są dostępne przy stojakach z prasą oraz na stronie internetowej Gminy. Dostępny jest także kwartalnik z informacjami na temat sposobu wypełnienia. Obowiązek deklaracji do końca roku dotyczy zarówno budynków mieszkalnych jak i przedsiębiorstw.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Mieczysława Dziadkowca…

 616 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj