Ogłoszenia parafialne 7.11

Ogłoszenia duszpasterskie 07.11.2021r.
  • NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek kończy się okres łaski odpustów zupełnych za pobożne nawiedzenie cmentarza.
  • We wtorek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • W środę wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła.
  • W czwartek 11.11 wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. To dzień Narodowego Święta Niepodległości. Msza za Ojczyznę o godzinie 9.00 a po niej złożenie kwiatów pod pomnikiem Augustyna Suskiego jako dziękczynienia dla wszystkich, którzy broniąc Ojczyzny  bezpieczeństwo Polski i świata są zagrożone i niepewne.
  • W piątek wspomnienie św. Jozafata, męczennika.
  • W sobotę wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.  

W najbliższą niedzielę ustanowiony przez papieża Franciszka V Światowy Dzień Ubogich. Decyzją arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zbiórka do puszek po każdej mszy na potrzeby ubogich.   

Codziennie modlimy się różańcem o 17.30 i Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00, która rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. W trzy dni tj. we wtorek, środę i piątek dodatkowa  modlitwa o 17.00 w szczególnych intencjach kolejno za zmarłych, za rodziny i za Kościół. Intencje modlitwy nowenny do Madonny z Szaflar w środę na mszy  możemy składać przez ich zapisanie. W środę na mszy porannej modlimy się przez wstawiennictwo św. Józefa.  

W sobotę na mszy wieczornej będziemy modlić się w intencji Koła Nr. 24 Szaflary w Ameryce Północnej w rocznicę Jubileuszem 50-lecia istnienia. W Chicago uczestniczy w obchodach delegacja Szaflar ale dla wielu z nas będzie to okazja by dziękować Bogu za tę jedność i wspólnotę, której nie pokonał ani czas ani odległość. Dziękujemy za wszelkie dobro i wsparcie, które od Związku i rodaków w Ameryce otrzymaliśmy.

Dzięki inicjatywie Róż Różańcowych zapraszamy na szczególną modlitwę za dusze zmarłych przez wstawiennictwo NMP w niedzielę 14.11 od godziny 14.00 do 16.00. Będziemy modlić się wszystkimi częściami różańca, wypominkami, o 15.00 Koronką do Miłosierdzia. Znakiem żywotności naszej wiary jest gorliwość z jaką modlimy się za zmarłych i poczucie bliskości z Kościołem w czyśćcu. W tym dniu nie będzie adoracji w kościele. Z racji modlitwy w Godzinie Miłosierdzia mamy także możliwość odpustu zupełnego za zmarłych.

Już dzisiaj można składać wypełnione ankiety synodalne. Dniem ostatnim będzie niedziela 14.11. Choć ankiety staramy się podpisywać nie będą one w żaden sposób upubliczniane. Ich opracowaniem i syntezą zajmą się księża. Zaproponujemy także formy osobistego spotkania by kontynuować refleksję synodalną.  

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 598 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj