Ogłoszenia parafialne 14.11

Ogłoszenia duszpasterskie 14.11.2021r.
  • 33 NIEDZIELA  ZWYKŁA

     Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  • W czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  • W sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

„Bierz ze skarbca Kościoła wszystkie odpusty i ofiaruj za nie… O, gdybyś znała ich mękę, ustawicznie byś ofiarowała za nie jałmużnę ducha…”  Tak Pan Jezus zachęca św. Faustynę do ofiarnej modlitwy za zmarłych. I nas niech te słowa zachęcą do szczególnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi, którą dusze w czyśćcu nazywają ”Gwiazdą Morza”. Chcemy modlić się wszystkimi częściami różańca najpierw na cmentarzu dzisiaj od 14.00. W trakcie II Części Bolesnej wyruszymy w procesji do kościoła by tam o 15.00 modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po koronce dwie następne części różańca. Zapraszamy by uczestniczyć w całości lub w miarę możliwości w części modlitwy za zmarłych.

Codziennie różaniec o 17.30, a o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego (w listopadzie z wypominkami), która rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Modlitwy dodatkowe we wtorek, środę i piątek o 17.00 w intencjach kolejno; za zmarłych, za rodziny, za Kościół.

Intencje do  środowej nowenny na mszy wieczornej można składać przez zapisanie.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli pierwszy krok drogi synodalnej przez wypełnienie ankiety. Jej opracowanie zajmie pewien czas. Zapraszamy na spotkanie wszystkich zainteresowanych refleksją nad Kościołem w środę 17.11 po mszy wieczornej.  

Składamy także podziękowanie ofiarodawcom kwesty na potrzeby cmentarza. W trakcie wszystkich dni świątecznych do puszek oraz w mszalnych składkach zebraliśmy 28,446 zł. 60$ i 10euro. Dziękujemy szczególnie osobom ze Związku Podhalan Oddział Szaflary i z Rady Parafialnej za poświęcenie wielu godzin by kwestę można było przeprowadzić. Bóg zapłać. Nagłośnienie cmentarza już zostało wzmocnione o dodatkową kolumnę z głośnikami, przed nami także renowacja pomnika ofiar wojny. Dziś zgodnie z decyzją naszego Metropolity zbiórka do puszek z okazji V Światowego Dnia Ubogich.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy artykuły o wielu twarzach współczesnego ubóstwa.

 508 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj