21.11 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie 21.11.2021r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Kalendarz liturgiczny ostatniego tygodnia Roku Liturgicznego:

  • W poniedziałek święto św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
  • W środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja, prezbitera i Towarzyszy.  
  • W niedzielę 28.11 I Niedziela Adwentu. Już dziś informujemy, że odpust parafialny będziemy przeżywać w niedzielę po uroczystości św. Andrzeja czyli 5.12.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjątkowej modlitwy za zmarłych z poprzedniej niedzieli. Różom Różańcowym za jej zorganizowanie i naszym organizacjom, które w niej uczestniczyły: Straży, Związkowi Podhalan, Kołu Gospodyń, Harcerzom.

Zachęcamy do udziału w modlitwach, które codziennie trwają w naszej świątyni. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego (w listopadzie z wypominkami) rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Różaniec o 17.30 a modlitwy w szczególnych intencjach za zmarłych, rodziny i Kościół kolejno we wtorek, środę i piątek o godz. 17.00. Nowenna do Madonny z Szaflar w każdą środę po mszy wieczornej. Przez wstawiennictwo św. Józefa modlimy się w środę na mszy porannej.  

Zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną w środę po mszy wieczornej.

W środę 24.11 zapraszamy Wspólnotę św. Józefa na mszę wieczorną a po niej spotkanie formacyjne.

Wójt Gminy, Szkoła Podstawowa i Związek Podhalan zapraszają na spotkanie z autorką niezwykłej książki ważnej dla zrozumienia historii Szaflar i okolic z dr Stanisławą Trebunią-Staszel pt. „Lud zdolny do życia. Górale podhalańscy w oczach niemieckiego okupanta.” Spotkanie 26.11 tj. w piątek o godz. 17.00 w budynku Szkoły w Szaflarach. Wójt Gminy zaprasza także na kolejne spotkanie dotyczące funkcjonowania Programu Czyste Powietrze o możliwościach dofinansowania termomodernizacji budynków (w tym pomp ciepła). Spotkanie odbędzie się w budynku Urzędu Gminy 30.11 o godz.15.00 w sali nr 1.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Władysława Biedę i śp. Józefa Jurczaka, za którego będziemy się modlić w poniedziałek na mszy o 18.00.

 598 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj