Ogłoszenia parafialne 28.11

Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.2021r.

1 NIEDZIELA  ADWENTU

        I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy czas pobożnego i radosnego oczekiwania, gdy przez wspomnienie pierwszego przyjście Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia przygotowujemy się na Jego powtórne i ostateczne przyjście na końcu czasów. Msze roratnie w dni powszednie o 18.00, roraty w Borze o 16.30 (w I piątek o 15.30 a w soboty o 17.00).

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła patrona naszej parafii. Msze święta o 6.30, 9.00 i 18.00, w Borze o 16.30. Uroczystości odpustowe w niedzielę 5.12. Zapraszamy szczególnie na sumę o godz. 11.30, którą zakończy procesja i dziękczynne Te Deum za dar naszej wspólnoty parafialnej, która od prawie VII wieków żyje pod opieką św. Andrzeja. Sumę odprawi ks. Jerzy Dębowski dziękując wraz z nami za Złoty Jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich. Możliwość spowiedzi przed odpustem w I piątek, który przypada w tym tygodniu.  Spowiedź rano od 6.00 do 6.30 a po południu od 16.00 do 18.00, w Borze spowiedź od 15.00 a msza o 15.30.

W I sobotę odwiedzimy chorych od godziny 8.00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 15.00. Mężczyźni są zaproszeni na modlitwę w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem od 8.30.

Dziękujemy wszystkim, którzy z miłości i troski o Kościół zaangażowali się w parafialny etap Synodu. Zabrano ok. 600 ankiet, wypełnionych powróciło 20. (Co utrudnia szczere wypowiadanie się w Kościele?) W najbliższym czasie zaproponujemy formę udziału w synodzie, która może na dłuższy czas zagościć w życiu parafialnym. Odnowa Kościoła, która trwa przez cała Jego historię jest także odnową życia parafialnego.

W zakrystii są już dostępne świece na stół wigilijny. Opłatki będziemy rozprowadzać w III i IV Niedzielę Adwentu.

Szansą Adwentu jest odnowa naszego życia modlitewnego do czego okazją są codzienne modlitwy w naszej świątyni. Ogromną potrzebą jest wzmocnienie grupy osób, które wiernie trwają i podtrzymują codzienną Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00 i czas adoracji, który po niej następuje. Codziennie także modlimy się różańcem o 17.30, a we wtorek, środę i piątek powierzamy szczególnie ważne intencje; za zmarłych, rodziny i Kościół

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy min. artykuły jak rozumieć kryzys migracyjny.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Bafia…

 631 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj