Ogłoszenia parafialne 6.03

Ogłoszenia duszpasterskie 06.03.2022r.
  1. NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

Dziś składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się w Krakowie, składka do puszek po każdej mszy świętej jest przeznaczona dla Caritasu naszej diecezji dla wsparcia ofiar wojny na Ukrainie. Bóg zapłać za ofiary na ten cel, które złożyliśmy w Środę Popielcową w kwocie 15250 zł. i 20 euro. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritasu.  

Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu; droga krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.15, dla młodzieży o 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00. Te nabożeństwa są także związane z darem odpustu zupełnego. Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego sakramentu do godziny 18.00. Modlitwa różańcowa o 17.30, w niedzielę o 16.15.

Rekolekcje wielkopostne planujemy odprawić od 5 Niedzieli Postu 3.04 do 6.04.

Wójt Gminy zwraca się z prośbą o przekazywanie informacji osobom uciekającym przez wojną na Ukrainie a przebywającym na terenie gminy aby zgłaszały swój pobyt w Urzędzie Gminy przez wypełnienie odpowiednich dokumentów co umożliwi im udzielenie szybkiej pomocy. Prosimy także o zgłaszanie obiektów noclegowych, które mogą wystawić fakturę VAT lub rachunek do tworzenia bazy miejsc zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy. Także w parafii przyjmujemy zgłoszenie miejsc zakwaterowania w naszych domach na zasadzie nieodpłatności, które będą zgłoszone do Caritas.

Dla wyjaśnienia wszystkich kwestii w środę po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie dla wszystkich, którzy chcą przyjąć uchodźców pod swój dach.

Sołtys informuje, że w dniach 7-9 marca ( od poniedziałku do środy) będzie przyjmowany podatek rolny i od nieruchomości w remizie OSP w godz. 9.00-17.00. Opłata za spółki będzie przyjmowana w maju.

Z racji na sytuacje międzynarodową postanowiliśmy odwołać kolonie dla dzieci do Bułgarii, zamiast tego zapraszamy na Mazury szczegóły w internecie zapisy do 7.03

Przypominamy że w środę po wieczornej mszy w kościele odbędzie się spotkanie dla osób chętnych do wzięcia udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp.  
Marię Mrożek, Franciszka Majerczyka i Grzegorza Wilczka…

 675 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj