Ogłoszenia parafialne 13.03

Ogłoszenia duszpasterskie 13.03.2022r.

 NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • Dziś przypada rocznica wyboru papieża Franciszka, polecamy Jego osobę i posługę Bogu w modlitwie, o którą tak często nas prosi.
  • W sobotę Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Spotkanie Wspólnoty św. Józefa na mszy o 14.00.
  • Dziękujemy wszystkim za materialne wsparcie uchodźców z Ukrainy. Zebraliśmy 20438 zł. 40$ i 15 euro. Dziękujemy szczególnie tym, którzy przyjęli uciekających przed wojną do swoich domów lub wyrazili taką gotowość i za wszelkie przejawy troski. Najbardziej potrzebna jest obecnie żywność o dłuższym terminie przydatności i artykuły dziecięce od pampersów począwszy. W kaplicy Serca Pana Jezusa będzie wystawiony kosz dla chcących okazać pomoc materialną. Bardzo potrzebne są także oferty pracy zwłaszcza dla kobiet.  
  • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30, w niedzielę o 16.15. Nabożeństwa Wielkiego Postu; Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych, o 19.00 dla młodzieży i w niedzielę po mszy o 11.30. Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po mszy wieczornej, intencje powierzamy przez zapisanie. W najbliższą niedzielę na Gorzkich Żalach zbieramy ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
  • W najbliższą niedzielę będą dostępne deklaracje Duchowej Adopcji czyli zobowiązania do modlitwy (jedna tajemnica różańca) przez 9 miesięcy od 26 marca do Bożego Narodzenia za jedno dziecko nienarodzone, którego życie jest zagrożone aborcją. Deklaracje złożymy na mszach w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  • Wójt Gminy zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące programu Czyste Powietrze 22 marca o godz. 15.00 w sali Urzędu Gminy ul. Zakopiańska 18. Istnieje możliwość korzystania z dotacji na termomodernizację budynków i instalacji fotowoltaicznych. Będą też przedstawione porównania kosztów poszczególnych rodzajów źródeł energii i ciepła.
  • Dziękujemy Urzędowi Gminy za umieszczenie przy cmentarzu dodatkowych kontenerów do segregacji śmieci. Niezmiennie prosimy by śmieci z cmentarza zabierać do domowych, kiedy zostawiamy je na cmentarzu segregujmy odpady szklane i plastikowe. Do kontenera otwartego usuwamy tylko wieńce. Warto przemyśleć też ograniczenie wieńców przy pogrzebach w zamian za intencje mszalne, które nie kończą w śmietniku lecz wspomagają Kościół także na Ukrainie, gdzie je w sporej części przesyłamy.  
  • Po każdej mszy rozprowadzamy nowy numer Owczarni z artykułami na wiele ważnych tematów i aktualnościami z życia parafialnego. Prasa katolicka przedstawia wiele tak potrzebnych refleksji o toczącej się wojnie.

 545 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj