Ogłoszenia parafialne 5.06

Ogłoszenia duszpasterskie 05.06.2022r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj za pobożne odśpiewanie hymnu „Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny spełniając także inne warunki odpustu.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

 • W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Dodatkowa msza o 9.00 w Borze o 17.00. W Roku Liturgicznym kończy się Okres Wielkanocny a rozpoczyna Okres Zwykły jednak do najbliższej niedzieli trwa czas Komunii wielkanocnej. 
 • W sobotę wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
 • W niedziele Uroczystość Najświętszej Trójcy.
*
 • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00. Modlitwa różańcowa o 17.15 a litania do NSPJ o 17.45. Zachęcamy by w ciągu tygodnia znaleźć krótką chwilę na modlitwę w świątyni zwłaszcza w czasie adoracji. Można także przez zapisanie powierzać intencje do nowenny za wstawiennictwem Madonny z Szaflar odprawianą w każdą środę na mszy wieczornej.
*
 • W piątek 10.06 ministranci z dekanatu Biały Dunajec w tym 5 z naszej parafii otrzymają błogosławieństwo lektorskie.
*
 • W sobotę 11.06 o godzinie 15 odbędzie się Bierzmowanie młodzieży z klas 8 naszej parafii pod przewodnictwem ks. bp Janusza Mastalskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu ze spowiedzią dla kandydatów, świadków i najbliższej rodziny w piątek o 19.00.
*
 • Dziękujemy OSP Szaflary i Bór, firmie Pakfol oraz piekarni państwa Fąfrowiczów za pomoc w organizacji poczęstunku dla pielgrzymów na trasie pielgrzymki Sursum Corda. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud pielgrzymi. Wyjazd na centralną mszę upamiętniającą 25 rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II na Podhalu w poniedziałek 6.06 o 16.30 z rynku. Msza święta pod Wielką Krokwią o 18.00.
*
 • Dziękujemy wszystkim za finansowe wsparcie rodziny z Boru, która ucierpiała w pożarze. Zebraliśmy kwotę 10182 zł i 20$.
*
 • Ogłoszenia Wójta Gminy: 8 czerwca tj. środa o 12.00 w remizie OSP Szaflary odbędzie się promocja publikacji „Mieszkańcy Gminy Szaflary na frontach I wojny światowej.” W trakcie spotkania wystąpią przedszkolaki Gminnego Przedszkola. Spotkanie dotyczące funkcjonowania programu Czyste Powietrze odbędzie się 7 czerwca o 17.00 w Urzędzie Gminy. Istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania na termomodernizację budynków. Omówione tez będzie nowy sposób rozliczania energii w instalacjach fotowoltaicznych.
*
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.   
*
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P. +Andrzeja Soboczyńskiego prośmy dla niego o Boże Miłosierdzie…

 555 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj