Ogłoszenia parafialne 31.07.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2022r.

18  NIEDZIELA  ZWYKŁA

*
  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, doktora Kościoła.
  • W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
  • W sobotę święto Przemienienia Pańskiego.  
*
  • Dzisiaj msza wieczorna na cmentarzu i o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy X Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych i Szaflarzańską Watrę.
*
  • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza poranna o 6.30, spowiedź od 16.00 do 18.00, w Borze spowiedź o 18.45 a msza o 19.00. W I sobotę msza poranna o 6.30, odwiedziny chorych od 8.00. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 15.00. Będzie to szczególnie modlitwa przeproszenia za zniszczenie jednej z kaplic na ul. Suskiego, gdzie rozbito figurę NMP. Akty agresji wobec znaków wiary budzą nie tylko naszą modlitwę za tych, którzy „nie wiedzą co czynią”. Istnieje możliwość zaangażowania w inicjatywę ustawodawczą „W obronie wolności chrześcijan” polegającą na zbieraniu podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji Kodeksu Karnego, który dawałby większą ochronę przed aktami agresji i profanacji. Podpisy (potrzebny jest PESEL) można składać przez cały tydzień na stoliku przy drzwiach w stronę Rynku.
*
  • Miesiąc sierpień jest wezwaniem do trzeźwości a nawet podjęcia abstynencji od alkoholu wobec ogromnej skali i różnorodności uzależnień. Modlitwą za uwikłanych w nałogi będzie codzienna Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynjąca adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po mszy wieczornej. Intencje możemy powierzać  przez zapisanie. W tygodniu spowiadamy przed każdą mszą. Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w I i III niedzielę miesiąca.
*
  • Na środki transportu dla misjonarzy przy poświęceniu w dniu św. Krzysztofa zebraliśmy 1400 złotych.
*
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, gdzie znajdziemy artykuły o rozpoznawaniu uzależnień i sposobach reagowania.

 482 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj