Wycieczka

Zapraszamy na pielgrzymkę po Wielkopolsce

– do miejsc gdzie powstawały pierwsze słowiańskie grody, rodziła się nasza państwowość,

a książe Mieszko I przyjął chrzest dając początek chrześcijańskiej Polsce.

GNIEZNO – BISKUPIN – OSTRÓW LEDNICKI – LICHEŃ

Wyjazd w terminie 23-25 września 2022

1 dzień (piątek) wyjazd z rynku w Szaflarach w nocy z czwartku na piątek – około północy (godzina do potwierdzenia)

Przejazd do Ostrowa Lednickiego – położna na Jeziorze Lednickim wyspa bywa nazwana chrzcielnicą Polski, ponieważ to prawdopodobnie tu w 966 roku Mieszko I przyjął chrzest. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem: przepłynięcie promem na wyspę, zwiedzanie palatium Mieszka I, baptysterium i średniowiecznego grodu. Gród na Ostrowie Lednickim w czasach piastowskich był jednym z ważniejszych ośrodków monarchii piastowskiej.

Biskupin – Muzeum Archeologiczne: zwiedzanie osady warownej której powstanie datuje się na lata 747-722 p.n.e., jest to niewątpliwie najważniejsza atrakcja Biskupina. Dodatkowo w rezerwacie znajdują się rekonstrukcje: obozowiska łowców i zbieraczy, osady pierwszych rolników, grobów skrzynkowych, wioski piastowskiej.

Przejazd do Wrześni – zwiedzanie Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich – mieszczącego sie w historycznym budynku Katolickiej Szkoły Ludowej, gdzie w 1901 r odbył się strajk dzieci zmuszanych do nauki religii w języku niemieckim.

Msza św. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

2 dzień (sobota) – po śniadaniu przejazd do Gniezna, miasta będącego siedzibą i miejscem koronacji pierwszych królów polskich, uznanego za pierwszą stolicę Polski. Znajduje się tu jedna z najstarszych katedr w kraju, w której przechowywane są relikwie patrona Polski, św. Wojciecha – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Lecha, Katedra Gnieźnieńska – Drzwi Gnieźnieńskie, bazylika, podziemia, skarbiec, taras widokowy.

Następnie spacer: zwiedzanie starówki  m.in. przejście nowo powstałym  Traktem Królewskim, zapoznanie z królikami gnieźnieńskimi oraz wejście do kościoła Franciszkanów gdzie jest pochowana błogosławiona Jolenta, zwiedzanie Doliny Pojednania.

Podczas zwiedzania czas na mszę św, zorganizowany wspólny obiad i zakup pamiątek.

Zwiedzanie Gniezna zakończymy w Muzeum Początków Państwa Polskiego – nowoczesne muzeum mulimedialne pokazujące narodziny państwa polskiego.

Przejazd do Lichenia, zakwaterowanie w pensjonacie i obiadokolacja.

Wieczorem możliwość uczestnictwa w Apelu Maryjnym, różańcu i procesji ze świecami.

3 dzień (niedziela) – po śniadaniu wykwaterowanie z pensjonatu, udział we Mszy św o godz 10,00, następnie zwiedzanie z przewodnikiem (około 2 godz)  – starsza część Sanktuarium: kościół św. Doroty, grobowiec Tomasza Kłossowskiego, Mikołaja Sikatki, kaplica Krzyża św., ważniejsze kaplice i pomniki, bazylika: główna nawa bazyliki, kaplice dolnej bazyliki. Po zwiedzaniu czas wolny na indywidualną modlitwę, spacer i posiłek.

Około 15,00 wyjazd w drogę powrotną do Szaflar.

Cena: 750,00 zł

W cenie: transport,* zakwaterowanie w hotelu w okolicy Gniezna, pokoje 2-3 osobowe,* zakwaterowanie w pensjonacie w Licheniu – pokoje 3-4 osobowe, * 2x śniadanie, * 2x obiadokolacja, * 1x obiad podczas zwiedzania Gniezna, * usługi lokalnych przewodników, * bilety wstępów do zwiedzanych miejsc, * ubezpieczenie, * zestaw słuchawkowy tour guide podczas zwiedzania.

Zapisy do 21 sierpnia 2022 z zaliczką 200 złotych i numerem telefonu.

 847 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj