Ogłoszenia parafialne 14.08

Ogłoszenia duszpasterskie 14.08.2022r.

Dzisiaj na mszy o 11.30 modlimy się w intencji ks. Wojciecha Wcisły wieloletniego proboszcza naszej parafii, który w tym roku obchodzi 90 urodziny.

*
  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP obowiązuje niedzielny porządek mszy, na których będziemy święcić zioła i kwiaty, msza wieczorna na cmentarzu
  • W środę święto św. Jacka patrona naszej Archidiecezji
  • W sobotę wspomnienie św. Bernarda doktora Kościoła
*
  • Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Wielkopolski, koszt 750 zł, zapisy do 21 sierpnia z zaliczką 200 zł. Szczegółowy plan wyjazdu znajduje się w gablocie z ogłoszeniami, na stronie internetowej parafii oraz facebooku.
*
  • Związek Dużych Rodzin, Gmina Szaflary zaprasza na festyn „Wesoła Rodzina” w dniu 21.08 na boisku sportowym w Zaskalu. Początek o 14.00 a o 20 zabawa z zespołem „Warasy”.
*
  • Codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do  18.00, różaniec o 17.30. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez zapisanie. Spowiedź w dni powszednie przed każdą mszą.
*
  • Sakramentu Chrztu udzielamy w I i III niedziele miesiąca. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki od 16.00 do 17.30, w sobotę od 8.00 do 9.00 (z wyjątkiem I piątku i soboty). W wakacje nie ma mszy porannych.
*
  • Zapraszamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.