Ogłoszenia parafialne 28.08

Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2022r.

23  NIEDZIELA  ZWYKŁA

  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • W sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • Dzisiaj msza wieczorna będzie odprawiona na cmentarzu. Od poniedziałku odprawiamy też msze poranne a od początku września jest dostępna książka z intencjami mszalnymi na rok 2023.
  • W tym tygodniu przypada I piątek spowiedź rano przed mszą i od 16.00 do 18.00, Litania do NSPJ o 17.45. Spowiedź w Borze o 15.00, msza o 15.30. W soboty msze w Borze o 17.00. W I sobotę odwiedzimy chorych od godziny 8.00, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 15.00.
  • Codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30, a dodatkowe modlitwy o 17.00 we wtorek, środę i piątek kolejno w intencji zmarłych, rodzin i Kościoła. Chrztu Świętego udzielamy w I i III niedziele.
  • Walne Zgromadzenie Związku Podhalan Oddział w Szaflarach dokonało statutowej zmiany zarządu. To okazja by podziękować związkowi i zarządowi, który ofiarnie pracował przez 8 ostatnich lat szczególnie za obecność i wszystkie podejmowane inicjatywy w życiu parafialnym. Podziękowanie składamy na ręce p. Prezes Jadwigi Stanek. Z najlepszymi życzeniami i prośbą o błogosławieństwo Boże witamy nowy zarządowi z p. Prezes Katarzyną Fiedler.
  • W tym tygodniu rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza o błogosławieństwo dla szkoły w Szaflarach, dzieci, rodziców nauczycieli i pracowników 1.09 (czwartek) o 9.00. O 10.00 rozpoczęcie roku w szkole dla wszystkich klas spotkaniem z wychowawcami. Oddział przedszkolny rozpoczyna także o 10.00 w budynku Gminnego Przedszkola ul. A Suskiego 96.
  • Przypominamy zaproszenie na Podhalańską Bitwę Smaków czyli Kulinarne Potyczki Kół Gospodyń Wiejskich powiatu nowotarskiego. Rozpoczęcie o 15.00 na błoniach, w programie degustacje i zabawy dla dzieci.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 722 Wyświetlenie,  2 Dzisiaj