Ogłoszenia parafialne 13.11.2022

Ogłoszenia duszpasterskie20.11.2022r.

33  NIEDZIELA  ZWYKŁA

        Dziś przypada dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i VI Światowy Dzień Ubogich. Decyzją Metropolity Krakowskiego po każdej mszy zbieramy do puszek ofiary na organizację Dnia Ubogich w Krakowie.

  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  • W piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  • Dziękujemy Różom Różańcowym i wszystkim grupom parafialnym za zorganizowanie i udział w modlitwie różańcowej i procesji, która była ukoronowaniem naszej modlitwy za zmarłych w ostatnią niedzielę. Dziękujemy naszym strażakom za ochranianie procesji i zapewnienie bezpieczeństwa.
  • W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Powołań. Odwiedzą nas klerycy naszego Seminarium Duchownego by wspólnie modlić się o dar powołań. Zapraszamy na spotkanie z klerykami dzieci po mszy o 11.30 i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na mszy dodatkowej o 16.30.
  • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa na mszy porannej w środę. Nowenna do Madonny z Szaflar także w środę po mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez zapisanie. Chrzest Święty w I i III niedzielę.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, gdzie znajdziemy artykuły o przyczynach medialnego ataku na św. Jana Pawła II. Do nabycia jest także jednorazowe wydanie gazety „Chrystus i Ty” wprowadzający w temat programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce: „Posłani w pokoju Chrystusa”
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni ponad 13 lat. Jednak liczba osób zaangażowanych się zmniejsza. Zwłaszcza dotyczy to godziny od 16.00 do 17.00. Ta modlitwa z codzienną Koronką do Miłosierdzia przynosi dla nas wszystkich błogosławione owoce. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Zaangażowanie w każdym wymiarze czasu jest więc bardzo cenne i potrzebne.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Bonisławskiego…

 251 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj