Ogłoszenia parafialne 20.11.2022

Ogłoszenia duszpasterskie20.11.2022r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dziś za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można zyskać odpust zupełny. W naszej parafii przeżywamy także niedziele powołań, witamy kleryków z naszego krakowskiego seminarium i modlimy się o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej.

• Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP.
  • We wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy męczennicy, patronki śpiewu kościelnego.
  • W czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja, prezbitera i Towarzyszy.
  • W najbliższą niedzielę rozpoczniemy wprowadzające nas w czas Adwentu parafialne Dni Skupienia. W poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie prowadzone przez małżeństwo p. Iżyków na temat dialogu i porozumienia w rodzinie.  We wtorek tematem jest wychowywanie dzieci ze szczególnymi uwzględnieniem przekazywania wiary. Na spotkania zapraszamy nie tylko rodziców ale także babcie i dziadków, wszystkich, którym na sercu leży dobro rodzin.
  • W odpowiedzi na prośby organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę. Po drodze odwiedzimy sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. Wyjazd 10.12 o godzinie 6.00 z rynku. Koszt 150 zł zapisy w zakrystii do 4.12 z przedpłatą 50 zł.
  • W związku z pytaniami informujemy wcześniej, że odpust parafialny będziemy przeżywać w II niedzielę Adwentu czyli 4.12.
  • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa w środę na mszy porannej. Nowenna do Madonny z Szaflar także w środę po mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez zapisanie. Chrzest Święty w I i III niedziele miesiąca.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.