Ogłoszenia parafialne 04.12.2022

Ogłoszenia duszpasterskie05.12.2022r.

2  NIEDZIELA  ADWENTU

Wdzięczni Bogu przeżywamy dziś odpust parafialny. Pierwsze zapisy dokumentujące istnienie w Szaflarach parafii pochodzą z 1350 roku. Odtąd trwa historia zbawienia na tym miejscu pod opieką św. Andrzeja pierwszego powołanego przez Pana Jezusa apostoła. Suma odpustowa z procesją i dziękczynnym Te Deum o 11.30. Modlitwie będzie przewodniczył ks. Marian Bendyk dziękując za 40 lat kapłańskiej posługi.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We wtorek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
  • W środę wspomnienie św. Ambrożego, doktora Kościoła.
  • W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowa msza o godzinie 9.00.
  • W piątek wspomnienie św. Juana Diego.

Msze roratnie w dni powszednie o 18.00, w Borze o 16.30. W sobotę roraty o 6.30.

Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Chrzty w I i III niedziele miesiąca.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy i Czernej na 10.12. Wyjazd z rynku o 6.00. Powrót około 22.

W najbliższą niedzielę 11.12 po każdej mszy rozprowadzamy opłatki wigilijne. Ofiara jest przeznaczona na całoroczne sprzątanie świątyni. Już są do nabycia w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.   

Msza dla kandydatów do bierzmowania 18.12 o godzinie 16.30.

Oliwier choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Choroba każdego dnia odbiera dziecku siły… powoduje że każdy z jego mięśni przestaje pracować… mięśnie oddechu… przełykania .. mięśnie by mógł samodzielnie się poruszać. Kwota jaką trzeba zebrać jest ogromna, bo jest to aż 10 milionów złotych na Lek, który trzeba podać do ukończenia przez chłopca pierwszego roku życia. Za tydzień w naszej parafii przed kościołem odbędzie się kiermasz świąteczny różnych ozdób ręcznie wykonanych na rzecz Oliwiera.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P. Roberta Repę prośmy dla niego o Boże miłosierdzie…

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, gdzie znajdziemy refleksje o sytuacji kościoła.

 432 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj