Konkurs Lasów Państwowych „Drewno jest z Lasu”

Z radością informujemy, że projekt złożony przez naszą parafię plenerowej Drogi Krzyżowej stał się jednym z laureatów konkursu Lasów Państwowych „Drewno jest z Lasu”. Zamysłem projektu było zbudowanie stacji Drogi Krzyżowej, która cechowała by się pewną mobilnością tzn zdolnością do instalowania w różnych przestrzeniach.  Po pierwotnym planie usytuowania jej jako drogi modlitwy na szczyt Ranisbergu obecnie planujemy jej ulokowanie wokół ogrodzenia kościoła.  Stacje zostały zaprojektowane przez p. Marka Szalę nawiązując w swojej stylistyce do regionalnej góralskiej architektury. Cieszymy się, że to wielkie dobro narodowe, którymi są lasy zarządzane przez mające prawie 100 letnią historię Lasy Państwowe będzie w ten sposób służyć wzrastania życia duchowego. Artystyczna jakość projektu zwłaszcza płaskorzeźby kolejnych stacji będzie też ubogacać istniejącą już w naszej świątyni Drogę Krzyżową a szczególnie dość prowizoryczne oleodruki.

 368 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj