Ogłoszenia parafialne 19.02.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie19.02.2023r.

7  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Zapraszamy przez trzy najbliższe dni na nabożeństwo 40-godzinne, które przygotowuje nas do Wielkiego Postu. Rozpoczynamy je codziennie Godziną Miłosierdzia o 15.00. W poniedziałek o 16.30 zapraszamy szczególnie dzieci a we wtorek o 16.30 młodzież.

Dzisiaj po każdej mszy zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar tragicznego trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • 22 lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte obrzędem z posypania głów popiołem o 6.30, 9.00 i 18.00, w Borze o 17.00. Nowenna do Madonny z Szaflar o 17.45. W tym dniu obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensowania. Jest on nie tylko powstrzymaniem się od jedzenia mięsa ale też ograniczeniem posiłków do trzech w tym raz do syta.    

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych, o 19.00 dla młodzieży, także w niedzielę po mszy o 11.30. Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00. Za odprawienie pobożne tych nabożeństw można zyskać odpust zupełny.

Decyzją papieża Franciszka I piątek Wielkiego Postu 24.02 będzie dniem modlitw i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego. Modlimy się na każdej mszy i w czasie Drogi Krzyżowej dla dorosłych przede wszystkim o pomoc dla zranionych ofiar, o wrażliwość i nawrócenie dla wspólnoty kościoła. 

Dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiarne wsparcie w zdobyciu środków na lekarstwo ratujące życie 2 letniej Kamilki. W czasie kiermaszu ciast rozprowadziliśmy ponad 500 paczek w całości zrobionych z ofiarowanych ciast zbierając 24.900 złotych i 10 euro. Pieniądze zostały przekazane na konto dziecka w Fundacji Siepomaga. Swoje wsparcie przekazał także Związek Podhalan w Austrii w kwocie 1830 euro i 100 złotych. Także nasze dzieci z Koła Teatralnego przekazały nagrodę z ostatniego przeglądu w kwocie 1300 złotych. Pieniądze zostały przekazane do dyspozycji rodziny dziecka.

Z powodu braku chętnych nie odbędzie się kolonia na Chorwacje, zapraszamy na wyjazd nad nasze Polskie Morze, spotkanie organizacyjne we czwartek 23.02 po mszy wieczornej u Brata Piotra. Wszelkie szczegóły na stronie parafii i facebooku.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 463 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj