Ogłoszenia parafialne 19.03.2023

Ogłoszenia duszpasterskie19.03.2023r.

4  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W każdą środę na mszy porannej modlimy się przez Jego wstawiennictwo.
  • W sobotę Uroczystość Zwiastowania NMP i Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji. Jest to zobowiązanie do codziennej modlitwy tajemnicą różańca w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Modlitwa trwa przez dziewięć miesięcy. W sobotę na mszy porannej i wieczornej obrzęd odnowienia lub podjęcia Duchowej Adopcji. Deklarację można zabrać z bocznych ołtarzów.

W najbliższą 5 Niedzielę Postu rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Dodatkowa msza w niedzielę o 14.00 dla uczniów szkoły podstawowej. Udział w rekolekcjach jest jednym z ważnych obowiązków troski o wiarę. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Wojciech Węgrzyniak biblista i rekolekcjonista. W czasie rekolekcji msze o 8.00 i 18.00 z nauką ogólną. O 19.00 w poniedziałek nauka dla kobiet, we wtorek dla mężczyzn. W środę na mszach kończących rekolekcje zbieramy składkę.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o 16.30 dla dzieci (i w Borze), o 17.15 dla dorosłych, o 19.00 dla młodzieży, oraz po mszy o 11.30 w niedzielę. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00. Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez zapisanie. Spowiedź w dni powszednie przed każdą mszą. Chrzest w I i III niedzielę miesiąca.

W najbliższą niedzielę kiermasz ozdób świątecznych. Dochód jest przeznaczony na leczenie chorej na rdzeniowy zanik mięśni Kamilki. Jeśli ktoś ma ozdoby świąteczne, lub sam je wykonuje i chciałby ofiarować je na kiermasz można przynosić je na plebanie do soboty.

Seniorska drużyna PIŁKI RĘCZNEJ W SZAFLARACH zaprasza wszystkich w najbliższa sobotę tj 25.03 o godzinie 17.00 na kolejny ligowy mecz z Juvenią Rzeszów połączony z akcjami charytatywnymi na rzecz chorej KAMILKI o której zdrowie każdy z nas walczy. Podczas ostatnich 3 meczy udało się zebrać ponad 50 tys złotych poprzez licytacje oraz kiermasze ciast czy pączków. Liczymy na wsparcie wszystkich mieszkańców.

W zakrystii są już dostępne baranki na stół wielkanocny. To z kolei jest wsparciem dzieł charytatywnych Caritasu.

Prosimy także o składanie długoterminowej żywności dla osób potrzebujących z naszej parafii. W tym roku możliwość takiej zbiórki w marketach została zablokowana. Wciąż ta forma pomocy jest potrzebna.

Strażacy z OSP Maruszyna informują o akcji honorowego oddawania krwi 19.03 od 8.30 do 13.00 w remizie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy tam artykuły ukazujące kulisy medialnego ataku na św. Jana Pawła II.

 719 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj