Ogłoszenia parafialne 04.06.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie04.06.2023r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY

Dzisiaj w archidiecezji krakowskiej kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. O godzinie 16.00 msza z udzieleniem młodzieży Sakramentu Bierzmowania przez ks. bp Janusza Mastalskiego.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W czwartek 08.06 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze w kościele o 7.00 i 18.00 (nie ma mszy o 11.30), suma na ołtarzu polowym o 10.00 na os. Nowe (za mostem). Po mszy przejdziemy w procesji eucharystycznej ul. A. Suskiego na Rynek wyznając naszą wiarę i wdzięczność za obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy wszystkich i zachęcamy do udziału w strojach góralskich. Prosimy o udział naszych organizacji ze sztandarami, feretronów, dzieci zwłaszcza po I Komunii i młodzieży. Msza z procesją w Borze o 13.30 (prosimy o przygotowanie ołtarzy: Róże Różańcowe, OSP, rodzice dzieci komunijnych i bierzmowanych, Koło Misyjne). Składka jest przeznaczona na budownictwo sakralne w diecezji. Możliwość spowiedzi w środę od 17.00. Przez oktawę Bożego Ciała zapraszamy na procesję o 17.30, którą zakończymy litanią do NSPJ.
  • We wtorek po mszy wieczornej  zapraszamy rodziców, dzieci po klasie 3 oraz młodzież, którzy chcieliby uczestniczyć w tygodniowych rekolekcjach Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Szczegóły u ks. Darka
  • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00. Modlitwa różańcowa o 17.15 a w czasie oktawy Bożego Ciała o 17.00. Intencje modlitw na nowennę do Madonny z Szaflar powierzamy przez zapisanie, także modlitwy w Godzinie Miłosierdzia (puszka pod św. Józefem). Nowenna w środę po mszy wieczornej. 
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowe pismo MAGAZYN związane z tygodnikiem Niedziela. Szczególnie dla zainteresowanych tematyką historyczną i hagiografią.
  • Trwają msze gregoriańskie za śp. ks. Wojciecha Wcisło, którego powierzamy Miłosiernemu Bogu…

 852 Wyświetlenie,  3 Dzisiaj