Ogłoszenia Parafialne 06.08.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie06.08.2023r.

18  NIEDZIELA  ZWYKŁA

   ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

Dziś śpiewem Te Deum na każdej mszy dziękujemy Bogu za dar tej świątyni konsekrowanej 200 lat temu i za całą historię zbawienia trwającą na tej ziemi prawie VII wieków. Szaflary są jedną z najstarszych parafii Podhala. Modlimy się też za naszych przodków, którzy tę świątynię wznosili i przez wieki o nią się troszczyli. Niech nas inspiruje ich wiara, gdy w rozpoczynającym się jednym z najtrudniejszych etapów dziejów Polski jakimi były rozbiory oni mieli nadzieję i odwagę budowania Kościoła tego materialnego i wspólnoty zbawienia. W świętowaniu jubileuszu zapraszamy dziś na festyn, który rozpoczniemy o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Cały dochód jest przeznaczony na lekarstwo dla Kamilki Gil. Dziękujemy wszystkim, którzy go swoją pracą i ofiarą zorganizowali. Świętowaniem jubileuszu będzie odpust parafialny, odnowienie misji w poście a także koronacja figury Madonny Szaflarzańskiej.    

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We wtorek wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
  • We środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  • W czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • W piątek wspomnienie św. Klary.

W niedzielę 13.08 kolejne wspomnienie objawień fatimskich. Procesja z modlitwą różańcową dla uproszenia pokoju po mszy wieczornej o 18.00.

Codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do  18.00, różaniec o 17.30. W sierpniu szczególną intencją będzie prośba o wyzwolenie tak wielu uzależnionych w różnorakich nałogach. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez zapisanie także do Godziny Miłosierdzia. Spowiedź w dni powszednie przed każdą mszą. Sakramentu Chrztu udzielamy w I i III niedziele miesiąca.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 336 Wyświetlenie,  2 Dzisiaj