Ogłoszenia parafialne 17.09.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie17.09.2023r.

• Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.
  • W środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja, prezbitera, Pawła i Towarzyszy.
  • W czwartek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
  • W sobotę wspomnienie św. Ojca Pio, prezbitera.
  • Codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00, różaniec o godz. 17.30. Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa w środę na mszy porannej. Nowenna do Madonny z Szaflar także w środę po mszy wieczornej.
  • Z radością informujemy o decyzji Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego o koronacji koronami biskupimi figury Madonny Szaflarzańskiej. Data koronacji to I niedziela Adwentu 3.12. Uroczystość będzie połączona z odpustem parafialnym i Jubileuszem 200-lecia konsekracji naszej świątyni. Koronacja jest znakiem kultu i wdzięczności dlatego bardzo zachęcamy do udziału w nowennie także przez zapisywanie naszych modlitw. W specjalnej księdze na ołtarzu bocznym prosimy o wpisywanie łask otrzymanych za wstawiennictwem Matki Bożej.
  • W przyszłą niedziele 24.09 po mszy o 11.30 spotkanie dla klas 6,7 i 8 oraz rodziców. Celem spotkania jest omówienie przygotowania do bierzmowania.
  • Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek 21.09 o godz. 18.45 na plebani.
  • Spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii w piątek 22.09 o godz. 18.45 na plebani.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.