Ogłoszenia parafialne 24.09.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie24.09.2023r.

25  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj na prośbę Księdza Arcybiskupa zbiórka do puszek na potrzeby duszpasterstwa młodzieży. Msza wieczorna będzie odprawiana na cmentarzu. Po mszy o 11.30 spotkanie dla klas 6,7 i 8 oraz rodziców.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
  • W czwartek wspomnieniem św. Wacława, męczennika.
  • W piątek święto świętych archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała.
  • W sobotę wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła.

Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego sakramentu do 18.00. Modlitwa różańcowa o 17.30. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po mszy wieczornej. Nowenna jest najważniejszą formą przygotowania naszej parafii do koronacji figury Madonny dlatego zachęcamy do udziału i powierzania zapisanych intencji do modlitwy. Same korony zostaną wykonane z materiałów zakupionych. Z ofiarowanych elementów biżuterii zostaną wykonane wota wdzięczności w 200-lecie konsekracji naszego kościoła. Spowiedź w dni powszednie kwadrans przed każdą mszą.

Spotkanie Wspólnoty św. Józefa w środę 27.09 po mszy wieczornej.

W najbliższą niedzielę na mszy o 9.00 chcemy podziękować ks. Jerzemu Dębowskiemu za wieloletnią pracę duszpasterską. Także w niedzielę 01.10 na mszy o 11.30 dla dzieci klas III poświęcenie różańców. Modlimy się też na tej mszy w intencji zdrowia Kamilki z okazji jej 3 urodzin. Po mszy będzie też okazja do złożenia do puszek ofiary pieniężnej na lekarstwo. Informujemy, że zbiórka używanej odzieży i nakrętek została zakończona.  

W piątek o 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, nowa forma modlitwy, w której chcemy szczególnie modlić się za młodzież i dzieci z naszej parafii, zapraszamy kandydatów do bierzmowania, rodziców, oraz wszystkich chętnych. Zachęcamy także młodzież ze szkół średnich i starszych, oraz kandydatów do bierzmowania na spotkania Grupy Apostolskiej w piątki po mszy wieczornej.

W sobotę 30.09 zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w wyjściu na Turbacz i udziale w mszy Inaugurującej Nowy Rok Formacyjny razem z Ruchem Apostolstwa Młodzieży, zapisy w zakrystii wyjazd z rynku o 8.00.

Bezpłatne badanie wzroku 11.10 w godz. 10.00-12.00 w Szaflarach ul. Szkolna 6A (Gminne Centrum Kultury). Numer telefonu do rejestracji znajdziemy w zakrystii.

Legalizacja gaśnic 3.10 od 8.00-16.00 na rynku.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 356 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj