Ogłoszenia parafialne 1.10.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie01.10.2022r.

26  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
  • W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  • W czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
  • W sobotę wspomnienie NMP Różańcowej.
  • W naszej parafii codziennie modlimy się różańcem o 17.30 lecz październik jest nowym wezwaniem nas wszystkich do udziału w tej modlitwie. Wobec zagrożeń ciążących nad ludzkością, obumierania życia modlitwy różaniec jest dla nas droga ratunku i odnowy. Zapraszamy wszystkich zwłaszcza dzieci i młodzież do tej maryjnej szkoły modlitwy kontemplacyjnej. Publiczne odmówienie 5 tajemnic jest związane z darem odpustu zupełnego.
  • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź przed mszą poranną o 6.30 i po południu od 16.00 do 18.00. W Borze spowiedź o 15.00 a msza o 15.30. Przypominamy, że udziałem w I piątku nie jest sama spowiedź lecz przyjęta Komunia.
  • „Świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłymi, aby od grzechów swoich byli uwolnieni” To zdanie Pisma Świętego zachęca do modlitewnej pomocy dla dusz zmarłych zwłaszcza nam bliskich. Przyjmujemy na wypominki roczne czyli modlitwę we wszystkie niedziele przed mszą o 7.30 i 9.00, oraz wypominki jednorazowe w listopadzie na mszach i w Godzinie Miłosierdzia. Przypominamy, że msza we wtorek wieczorem jest szczególną modlitwą za zmarłych zwłaszcza w ostatnim roku. Kartki na wypominki są na ołtarzach bocznych, składamy je w zakrystii lub kancelarii.
  • Codziennie Godziną Miłosierdzia o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Chrzest Święty w I i III niedziele miesiąca na mszy o11.30. Nowenna do Madonny z Szaflar w środy po mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez zapisanie. Zachęcamy do osobistego udziału w nowennie jako drogi przygotowania do koronacji figury Madonny Saflarzańskiej. Bóg zapłać też za składane ofiary na  korony i biżuterię na wotum wdzięczności w 200-lecie konsekracji naszej świątyni. Spowiedź w dni powszednie kwadrans przed każdą mszą.
  • W piątek zapraszamy młodzież na Grupę Apostolską o 19 natomiast w sobotę o 11 zapraszamy kandydatów na ministrantów.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Jest jednorazowe wydanie Gość Extra.

 328 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj