Ogłoszenia parafialne 08.10.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie08.10.2023r.

  27 NIEDZIELA  ZWYKŁA

 • Kalendarz liturgiczny tygodnia:               
 • W poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
 • W piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. To także wspomnienie ostatniego objawienia NMP w Fatimie. Różaniec będzie połączony procesją w intencji pokoju. 
 • W niedzielę 15.10 przeżywamy XXIII Dzień Papieski. To okazja do potwierdzania daru osoby św. Jana Pawła II. Po każdej mszy zbieramy ofiary do puszek na „żywy pomnik” św. Jana Pawła II czyli Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą stypendiami edukację młodzieży z niezamożnych rodzin. Obecnie obejmuje opieką ponad 2000 uczniów.
 • Już dziś zapraszamy na Watrę Papieską w poniedziałek 16.10. Początek o godz. 21.00 w kościele.
 • W składce na duszpasterstwo młodzieży zebraliśmy 1740 zł. i 4 euro. Bóg zapłać. Już od niedzieli 22.10 po każdej mszy będzie można nabyć znicze nagrobne. Całkowity dochód jest przeznaczony na leczenie chorej Kamilki Gil.
 • Codziennie modlitwa różańcowa, którą św. Jan Paweł II nazwał  „kontemplacją oblicza Jezusa w szkole Maryi” o 17.30, w Borze o 16.30. Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po różańcu. Intencje powierzamy przez zapisanie. Nasz udział w nowennie jest przygotowaniem do koronacji figury Madonny. Chrzest Święty w I i III niedzielę.
 • W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki za dusze zmarłych. W rocznych modlimy się każdą niedziele przed mszami o 7 i 9 a w jednorazowych przez cały listopad w Godzinie Miłosierdzia oraz na mszach.
 • Wójt Gminy informuje, że od jutra będzie dostępny na terenie Gminy (sklepy, szkoły) nowy bezpłatny numer Serca Podhala.
 • Sołtys Szaflar ogłasza, że 10.10 (tj. wtorek) przyjmowana będzie opłata za wywóz śmieci w remizie OSP od 10.00-16.00.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P. Józefa Handzla, prośmy o Boże Miłosierdzie dla niego…

 269 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj