Ogłoszenia parafialne 19.11.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie19.11.2023r.

33  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj po każdej mszy zbieramy ofiary do puszek dla wsparcia inicjatyw w ramach VII Światowego Dnia Ubogich. Miedzy innymi jest to poradnictwo prawne, psychologiczne, pomoc medyczna i aktywizacja zawodowa.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
  • We wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP.
  • W środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
  • W piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja, prezbitera i Towarzyszy.
  • W sobotę wspomnienie św. Katarzyny, dziewicy i męczennicy patronki Nowego Targu.

W najbliższą niedzielę 26.11 na wszystkich mszach świętych rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które maja nas duchowo przygotować na uroczystość Koronacji Madonny z Szaflar i rocznicy 200-lecia konsekracji naszej świątyni 3.12 na mszy o 11.30. Rekolekcje trwają do środy 29.11. Codziennie msza z nauka rekolekcyjną o 6.30 i 18.00, w Borze o 16.00. W poniedziałek msza dla dzieci do klasy IV o 17.00 a we wtorek dla dzieci klas od V do VIII. Na mszach w środę zbieramy składkę. W każdy dzień rekolekcji Apel Maryjny o 20.45. Rekolekcje poprowadzi kapucyn O. Grzegorz Marszałkowski.

Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa w środę na mszy porannej. Nowenna do Madonny z Szaflar także w środę po mszy wieczornej. Zachęcamy do powierzania naszych intencji przez ich zapisanie. Przypominamy także o otwartej księdze wdzięczności za łaski otrzymane przez wstawiennictwo Madonny. Jeżeli wszystko ułoży się dobrze w najbliższą niedzielę można będzie zobaczyć przygotowane korony i berło.

W najbliższy piątek o 19.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania rodziców i wszystkich chętnych na Wieczór Uwielbienia gdzie modlimy się za dzieci i młodzież z naszej parafii.

Nasz klub piłki ręcznej zaprasza na mecz dzisiaj o godz. 16.00 w hali sportowej w Szaflarach, podczas którego odbędzie się akcja SŁODKI STÓŁ dla chorej Marysi z Leśnicy. Zapraszamy.

Zapraszamy za zabawę charytatywną dla wsparcia chorych dzieci Marysi z Leśnicy i Kalinki z Nowego Targu 24.11 o godz. 20.00 w remizie OSP Szaflary.  

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Pańszczyka.

 319 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj