Ogłoszenia parafialne 26.11.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie26.11.2023r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata

Dziś rozpoczynamy rekolekcje, które przygotowują nas do uroczystości koronacji Madonny z Szaflar. Ich temat jest wpisany w figurę, gdzie Maryja wskazuje na Syna jako na Słowo Boże. Codziennie do środy msza z nauką o 6.30 i 18.00, msza w Borze o 16.00. Dla dzieci klas 0-4 msza w poniedziałek o 17.00, dla klas 5-8 we wtorek o 17.00. W czasie rekolekcji apel maryjny o 20.45. W środę od 17.00 możliwość spowiedzi, o 17.45 nowenna do Madonny z Szaflar. W tym dniu na mszach zbieramy składkę.  Rekolekcje prowadzi kapucyn O. Grzegorz Marszałkowski.

 • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
 • W czwartek święto św. Andrzeja Apostoła patrona naszej parafii. Msze o 6.30, 9.00, 18.00, w Borze o 16.30.
 • W niedzielę 3.12. odpust parafialny w tym roku związany z wyjątkową uroczystością jubileuszu 200-lecia konsekracji naszej świątyni i koronacją figury Madonny z Szaflar koronami biskupimi, której dokona na sumie o 11.30 Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski. Msza w Borze o 9.00. W dniu odpustu o 16.30 zapraszamy na koncert muzyczny, który ma przedłużyć radość z naszego świętowania. Wystąpi min chór z Białego Dunajca i nasze zespoły góralskie.
 • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Przy ołtarzu Matki Bożej jest otwarta księga wdzięczności za łaski udzielonej przez Jej wstawiennictwo.
 • W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź rano przed mszą, po południu spowiedź od 16.00-18.00, w Borze spowiedź o 15.00, msza o 15.30. W I sobotę 2.12 od 8.00 odwiedzimy chorych a nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 15.00.
 • Prezes i Zarząd Związku Podhalan oddziału Szaflary zaprasza wszystkich członków oddziału na doroczną Mszę św. w intencji oddziału ZP w Szaflarach w czwartek 30 listopada o godz. 18.00, a po Mszy Świętej na posiady do Wikarówki.
 • Nasi strażacy z OSP Szaflary rozpoczynają tradycyjne rozprowadzanie kalendarzy. Dobrowolne datki z tej okazji składane służą wsparciu ich działalności, która ochrania nas wszystkich. Druhowie będą także przekazywać w imieniu parafii koperty na ofiary na opał i inne potrzeby parafii.  
 • Zapraszamy także na spotkanie i debatę społeczną z przedstawicielami policji na temat bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazami 27.11 o 16.30 w Wikarówce ul Suskiego 87.
 • Przed ołtarzem wystawiono przygotowane już korony Matki Bożej i Pana Jezusa. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Berło i złotą różę ufundował Oddział Związku Podhalan z Chicago. Nową podstawę ołtarza w kaplicy M B ufundowały nasze Róże Różańcowe.  
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P. Janusza Janika, prośmy dla niego o Boże Miłosierdzie…

 661 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj