Ogłoszenia parafialne 03.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie03.12.2023r.

1  NIEDZIELA  ADWENTU

 • Dziś uroczystość odpustowa. To dziękczynienie Bogu za dar naszej wspólnoty parafialnej, której początek istnienia pod opieką św. Andrzeja Apostoła sięga połowy XIV wieku. Na mszy o godzinie 11.30 będziemy świętować jubileusz 200-lecia konsekracji naszej świątyni. Szczególną łaską i najważniejszym momentem jest koronacja figury Madonny z Szaflar koronami biskupimi, której dokona Ksiądz Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski. Po każdej mszy możliwość nabycia specjalnego wydania naszego pisma Owczarnia. Znajdziemy tam artykuły o historii naszej parafii i wiele zdjęć, także z archiwów. Jest także do nabycia broszura opisująca historię Madonny z Szaflar i tekst nowenny. W niedzielę odpustu o 16.30 koncert chóru z Białego Dunajca wraz z naszymi góralskimi zespołami.
 • I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy czas pobożnego i radosnego oczekiwania, gdy przez wspomnienie pierwszego przyjście Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia przygotowujemy się na Jego powtórne i ostateczne przyjście na końcu czasów.  Za tydzień rozprowadzamy opłatki i świece adwentowe.
 • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
 • W środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
 • W czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 • W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o 6.30, 9.00 i 18.00, w Borze o 16.30.
 • W sobotę wspomnienie św. Juana Diego, którego Matka Boża wybrała jako pośrednika objawień w Guadalupe. 
 • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego sakramentu do 18.00. Modlitwa różańcowa o 17.30. Roraty w dni powszednie o 18.00, w Borze o 16.30. Prosimy rodziców aby zatroszczyli się o udział dzieci w roratach. Nowenna do Madonny z Szaflar w środy przed mszą wieczorną. Nasze intencje powierzamy przez zapisanie.  
 • Młodzież od 6 klasy zapraszamy na cotygodniowe spotkania Grupy Apostolskiej w piątki o 19.00 u Brata Piotra.
 • Sołtys Szaflar informuje, że opłata za wywóz śmieci będzie przyjmowana 9.12 (w sobotę) w godz. od 10.00 do 16.00 w remizie OSP.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Serdecznie pozdrawiamy stałych czytelników naszej strony, zwłaszcza dbających o to by ogłoszenia i intencje były na czas szczególnie panią Annę. Jest to dla nas bardzo ważne i cieszy, że ktoś się troszczy o wizerunek naszej parafii.

 644 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj