Ogłoszenia parafialne 10.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie10.12.2023r.

2  NIEDZIELA ADWENTU

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i udział w uroczystości koronacji figury Madonny Szaflarskiej. Ufamy, że jest to początek ożywienia modlitwy przez Jej wstawiennictwo w nowennie, którą w czasie Adwentu odprawiamy w środy o 17.45. Intencje modlitwy możemy powierzać przez zapisanie. Dzisiaj po każdej mszy rozprowadzamy opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara z racji opłatków jest przeznaczona na koszty utrzymania porządku i czystości w naszej świątyni.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We wtorek wspomnienie objawień NMP z Guadelupe.
  • W środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  • W czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła.

Roraty odprawiamy w dni powszednie o 18.00, w sobotę o 6.30. Roraty w Borze o 16.30, w sobotę o 17.00. Prosimy aby zwłaszcza rodzice zatroszczyli się o udział w tej adwentowej modlitwie dzieci. Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego sakramentu do 18.00. Różaniec o 17.30. Spowiedź w dni powszednie kwadrans przed każdą mszą. Chrzest w I i III niedziele miesiąca.

Organizujemy warsztaty z dekorowania pierniczków świątecznych dla najmłodszych odbędą się one w najbliższą sobotę o 10 u Brata Piotra, zapisy w Zakrystii do środy 13.12

Zarząd Wspólnoty Leśnej zaprasza udziałowców na zebranie sprawozdawcze 16.12.2023 r o godz. 18.00 w remizie OSP Szaflary.

We wtorek 1 rocznica śmierci ks. Wojciecha Wcisło pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Jest nadal specjalne wydanie pisma parafialnego Owczarnia poświęconego jubileuszowi 200-lecia konsekracji naszego kościoła.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P. Marię Mąkę prośmy dla niej o Boże Miłosierdzie…

 347 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj