Ogłoszenia parafialne 24.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie24.12.2023r.

4  NIEDZIELA  ADWENTU

  • Dziś w 4 Niedzielę Adwentu przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Msze przedpołudniowe jak w każdą niedzielę. Nie ma dziś mszy wieczornej o 18.00, Koronki do Miłosierdzia Bożego i adoracji. Zachęcamy do zachowania postnego charakteru wieczerzy wigilijnej i jej religijnego charakteru. Odczytajmy Ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem, w modlitwie rodziny dziękując za otrzymane łaski prośmy o błogosławieństwo Boże. Życzenia połączone z dzieleniem się opłatkiem niech będą też ubogacone śpiewem kolęd. To szczególna okazja do przebaczenia i pojednania w rodzinach i sąsiedztwach. Pasterka w Borze o 22.30. w Szaflarach o północy. Składka jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia SOS.
  • Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek 25.12 Uroczystość Bożego Narodzenia msze w porządku niedzielnym, składka przeznaczona na potrzeby Stolicy apostolskiej czyli „świętopietrze”.

We wtorek 26.12  drugi dzień świąt i święto św. Szczepana pierwszego męczennika, składka przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Po mszy o 11.30 zapraszamy na żywą szopkę organizowaną przez nasz Związek Podhalan i zespół Mali Szaflarzanie. W tym dniu święcimy owies.

W środę święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Na mszach rano i wieczorem błogosławimy wino.

W czwartek święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W niedzielę 31.12 Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. To ostatni dzień roku z nabożeństwem na zakończenie roku o 17.30.  

  • Odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę rozpoczniemy 02.01.  
  • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając Adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30 (w środę o 17.15). Nowenna do Madonny z Szaflar w środę o 17.45.  Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.
  • Zespół góralski „Śtadra” zaprasza na kolędowanie w niedziele 31 grudnia po mszy o 11.30 po koncercie możliwość finansowego wsparcia zespołu za co z góry dziękujemy.
  • W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny.  

 1,100 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj