Ogłoszenia parafialne 14.01.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie14.01.2024r.

2  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We środę wspomnienie św. Antoniego, opata.
  • W piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W tym tygodniu od 18 do 25.01 rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Modlimy się by w świecie dotkniętym podziałami wierzący w Jezusa byli znakiem pojednania i pokoju.

Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Modlitwa przez wstawiennictwo św. Józefa w środę na mszy porannej. Nowenna do Madonny z Szaflar także w środę po mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez ich zapisanie. Chrzest w I i III niedziele miesiąca.

W najbliższą niedzielę 21.01 zapraszamy na 12 „Kolędowanie dla Pauliny i Marysi”. Od lat wspieramy w ten sposób chorą na mukowiscydozę naszą parafiankę Paulinę. W tym roku część zbiorki przeznaczymy na leczenie Marysi Białońskiej chorej na barwnikowe zwyrodnienie siatkówki, które powoduje nieuchronną utratę wzroku. Po każdej mszy będziemy zbierać ofiary do puszek. Kolędowanie rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Wystąpią zespoły związane z Szaflarami oraz gościnnie schola Bogu Miłe z Bańskiej Niżnej, w której Marysia śpiewa.

Bóg zapłać za ofiary złożone w Objawienie Pańskie na duszpasterstwo młodzieży zebrano 2465 zł 5 $ i 5 €

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, gdzie znajdziemy aktualne tematy min. o projekcie likwidacji Funduszu Kościelnego.

 183 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj