Ogłoszenia parafialne 21.01.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie21.01.2024r.

            3  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  • W czwartek święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła.
  • W piątek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

Dzisiaj przeżywamy „Kolędowanie dla Pauliny i Marysi” wspierając już 12 raz chorą na mukowiscydozę Paulinę. W tym roku nasza pomoc będzie też wsparciem dla opłacenia terapii 6 letniej Marysi Białońskiej zagrożonej utratą wzroku przez barwnikowe zwyrodnienie siatkówki. Po każdej mszy zbiórka do puszek.Także w przyszłą niedzielę można będzie nabyć świece gromniczne z wizerunkiem naszej Madonny Całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie Marysi.

Kolędowanie rozpoczniemy o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wystąpią zespoły związane z Szaflarami i schola Bogu Miłe Z Bańskiej Niżnej w której Marysia śpiewa. Zapraszamy by kolędować z nami nie tylko wspierając chore dzieci ale też przez śpiew adorując Boga, który w Jezusie stał się człowiekiem.

W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie. Dziękując za życzliwe przyjęcie w najbliższą niedzielę na mszy o 11.30 będziemy się modlić o błogosławieństwo dla wszystkich, których odwiedziliśmy w czasie kolędy.

Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00, różaniec o 17.30. Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa w środę na mszy porannej. Nowenna do Madonny z Szaflar, także w środę na mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez zapisanie. Chrzest w I i III niedzielę miesiąca. Przypominamy o zmianie godzin otwarcia kancelarii parafialnej w środę. Obecnie jest otwarta po mszy wieczornej do 20.00.

Spotkanie biblijne w poniedziałek po mszy wieczornej. Zapraszamy osoby odkrywające potrzebę osobistej lektury Pisma Świętego.

W piątek o 19 Wieczór Uwielbienia, gdzie modlimy się za młodzież i dzieci naszej parafii. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania, rodziców, dziadków.

Istnieje możliwość nabycia nowego wizerunku Madonny z Szaflar w formie płaskorzeźby w cenie 500 zł. Zainteresowanych prosimy o wpisanie na listę w zakrystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 389 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj