Ogłoszenia parafialne 04.02.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie04.02.2024r.

5  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
  • We wtorek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy.
  • W sobotę wspomnienie św. Scholastyki dziewicy.

W niedzielę 11.02 wspomnienie NMP z Lourdes oraz XXXII Światowych Dzień Chorego. Dodatkowa msza św. z namaszczaniem chorych o godzinie 14.00. Modlitwę zakończymy Koronka do Miłosierdzia Bożego. Prosimy rodziny i sąsiadów aby zatroszczyli się o możliwość udziału osób chorych i starszych w tej modlitwie.

W najbliższą niedzielę rozpoczniemy też przygotowanie do Wielkiego Postu nabożeństwem 40-godzinnym. Plan szczegółowy podamy za tydzień.

Dziękujemy za ofiary złożone przez zakup świec gromnicznych dla sfinansowania terapii Marysi Białońskiej. Zebraliśmy 15790 złotych. Bóg zapłać także za ofiarę 3800 złotych na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa w środę na mszy porannej. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę na mszy wieczornej. Nasze intencje powierzamy przez ich zapisanie. Chrzest w I i III niedzielę miesiąca. Środowa kancelaria parafialna po mszy wieczornej do 20.00. Spowiedź w dni powszednie przed każdą mszą. 

Nasza parafia organizuje kolonie dla dzieci i młodzieży w tym roku planujemy odwiedzić Bułgarię oraz Rumunię, zapraszamy na spotkanie organizacyjne we czwartek o 19 u Brata Piotra. Szczegóły wyjazdu na stronie internetowej parafii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, gdzie znajdziemy artykuły o znaczeniu powołania do życia konsekrowanego.

 618 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj