Ogłoszenia parafialne 21.04.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie21.04.2024r.

4 NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitwy o Powołania. W środę msza poranna o powołania kapłańskie a w piątek msza poranna o powołania do życia zakonnego.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We wtorek uroczystość św. Wojciecha Biskupa i męczennika głównego patrona Polski
  • W czwartek święto św. Marka Ewangelisty
  • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa w środę na mszy porannej. Nowenna do Madonny z Szaflar także w środę na mszy wieczornej. Zachęcamy do powierzania naszych intencji przez ich zapisanie. Przypominamy o księdze wdzięczności za łaski otrzymane przez wstawiennictwo Matki Bożej.
  • Z wyprzedzeniem informujemy i zapraszamy w niedzielę 28.04 na rozpoczęcie sezonu przez motocyklistów z jednoczesnym zbieraniem środków na leczenie Marysi Białońskiej. W planie o 11.00 msza w Ludźmierzu a od 12.30 festyn z licznymi atrakcjami w Parku Cysterskim.
  • Także w najbliższą niedzielę 28.04 na mszy o 11.30 odbędzie się ślubowanie nowych członków Związku Podhalan w Szaflarach. Po mszy zarząd oddziału zaprasza członków Związku na święcone do remizy OSP.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest kolejny numer historycznego magazynu Gościa Niedzielnego z wieloma ciekawymi tematami od inkwizycji po śledztwo redaktorskie o relikwiach włosów Matki Bożej.
  • Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Kalatę i śp. Kazimierza Kopińskiego…

 260 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj