Ogłoszenia Parafialne 05.05.20204 r.

Ogłoszenia duszpasterskie05.05.2024r.

VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Dzisiaj o 13.00 msza z uroczystością I Komunii. Rocznica Komunii dzieci klas IV w niedziele 12.05 na mszy o 11.30. Próba w piątek 10.05 o 16.00, spowiedź w sobotę od 9.00.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • W środę Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. W tym dniu o godzinie 10.00 w Katedrze Wawelskiej święcenia diakonatu. W przyszłą niedzielę procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00.
  • W tym tygodniu  przypadają „dni krzyżowe” modlitwy o urodzaje i za głodujących. Błagalna procesja od poniedziałku do środy o 6.15.

Codziennie w naszej świątyni nabożeństwo majowe o 17.30, w Borze o 15.45. Prosimy aby rodzice zachęcili dzieci do udziału w tej modlitwie. Różaniec o 17.00. Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę na majówce. Modlitwy powierzamy przez ich zapisanie. Zachęcamy też do powierzania intencji na Godzinę Miłosierdzia w puszce pod figurą św. Józefa.

Zapraszamy młodzież z klas 7 i 8 do wzięcia udziału w dniach skupienia które odbędą się w ośrodku rekolekcyjnym „Dom Orłów” w Suchym 17-19.05, które mają przygotować do bierzmowania, zapisy oraz szczegóły u ks. Darka koszt 220 zł,

Uroczystość beatyfikacji ks. Michała Rapacza zamordowanego przez komunistyczną bojówkę odbędzie się 15.06 w Krakowie. Wcześniejsze zgłoszenie obecności w zakrystii zapewnia bilet wstępu na uroczystość. Także w zakrystii można zgłaszać się na autokarowy wyjazdu na prymicje dk. Michała Szlembarskiego 25.05. Wyjazd o 7.00.

Spotkanie rady parafialnej w czwartek 09.05 po mszy wieczornej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P. Władysława Gila, polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu…

 388 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj