Ogłoszenia parafialne 12.05.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie12.05.2024r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek wspomnienie NMP z Fatimy i rocznica początku objawień w Fatimie. Nabożeństwo o 17.30 z procesją różańcową.
  • We wtorek święto św. Macieja, apostoła.
  • W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.
  • W niedzielę 19.05 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msza wieczorna o 18.00 zostanie odprawiona na cmentarzu ( ze względu na prymicje w ostatnią niedzielę maja). Modlitwa przygotowująca na nabożeństwach majowych.

Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30, w Borze o 15.45. Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę w czasie nabożeństwa majowego. Intencje powierzamy przez zapisanie. Intencje do modlitwy w Godzinie Miłosierdzia można składać w puszce pod figurą św. Józefa. Spowiedź w dni powszednie kwadrans przed każdą mszą. Chrzest Święty w I i III niedzielę miesiąca.

W środę na mszy wieczornej modlitwa za wszystkich członków Róż różańcowych i rodziny a także uroczyste przyrzeczenie dla osób, które podjęły decyzję o udziale w modlitwie za kapłanów czyli tzw. margaretkach.

Zapisy na wspólny wyjazd autokarem na święcenia kapłańskie dk. Michała Szlembarskiego w zakrystii. Wyjazd 25.05 o godzinie 7.00 z rynku.

Sołtys Szaflar informuje, że w dniach 15-16.05 (tj. środa i czwartek) będzie przyjmowana II rata za podatek rolny i od nieruchomości oraz za spółki w remizie OSP w godzinach od 10.00-17.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy min. artykuły o objawieniach w Fatimie.   

 331 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj