Ogłoszenia parafialne 18.09

Ogłoszenia duszpasterskie18.09.2022r.

• Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • We wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy.
  • W środę święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.
  • W piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  • Dziękujemy służbom gminnym za przygotowanie drogi i miejsca do modlitwy na Ranisbergu.
  • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Dodatkowe modlitwy za zmarłych rodziny i Kościół odpowiednio we wtorek, środę i piątek o 17.00. Chrzest Święty jest udzielany w I i III niedziele. W każdą środę na mszy porannej modlimy się przez wstawiennictwo św. Józefa. Po mszy wieczornej Nowenna do Madonny z Szaflar. Intencje powierzamy prze zapisanie. Spowiedź w dni powszednie przed każdą msza. Kancelaria czynna w środy i piątki od 16.00 do 17.30, w soboty od 8.00 do 9.00 z wyjątkiem I piątku i soboty.
  • W niedzielę 25.09 msza wieczorna o 18.00 na cmentarzu. Informujemy, że zgodnie z zapowiedzią parafia odnowiła pomnik upamiętniający ofiary wojny. Odrestaurowano  także od wewnątrz kaplicę cmentarną zbudowaną w 1910 roku oraz budynek gospodarczy.
  • Także w najbliższą niedzielę prosimy o wsparcie kwesty na potrzeby duszpasterstwa młodzieży ogłoszonej w całej diecezji. Jest to wsparcie dla różnych form aktywności od pielgrzymkowej po sportową.
  • Sołtys Szaflar zaprasza na zebranie wiejskie 23 września tj. piątek o godzinie 19.00 w Remizie OSP, celem spotkania jest podział środków funduszu sołeckiego na 2023 rok.
  • Marsz dla życia i rodziny 25.09 w Krakowie wyrusza o 12.00 z Placu Matejki.
  • Wójt Gminy informuje, że trwa budowa sieci wodociągowej przy ul. Zakopiańskiej, Nadwodniej, Bocznej, Orkana. Mieszkańcy zainteresowani podłączeniem do sieci mogą składać w Urzędzie Gminy wnioski o wydanie warunków przyłączenia. Pomoc w wypełnianiu wniosków i wszelkie informacje podczas najbliższego zebrania wiejskiego w Szaflarach.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy min. artykuły jak radzić sobie z trudnościami w modlitwie.