Ogłoszenia Parafialne 23.05

Ogłoszenia duszpasterskie 23.05.2021r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj za pobożne odśpiewanie hymnu „Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny spełniając także inne warunki odpustu. Msza o godzinie 11.30 na cmentarzu, podobnie będzie w następną niedziele. O godzinie 13.00 zapraszamy na mszę z poświęceniem nowego wozu gaśniczego i wspólne przeżywanie rocznicy powstania OSP w Szaflarach, która już od 135 lat służy dobru wspólnemu i daje poczucie bezpieczeństwa. Naszej dziękczynnej jubileuszowej modlitwie będzie przewodniczył  ks. bp Robert Chrząszcz.  

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, dodatkowa msza o godz. 9.00, msza w Borze o 17.00. W Roku Liturgicznym kończy się Okres Wielkanocny a rozpoczyna Okres Zwykły jednak do najbliższej niedzieli trwa czas Komunii św. wielkanocnej. 
  • W środę wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
  • W czwartek święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • W sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Uroczyste przyjęcie przez dzieci I Komunii świętej w najbliższą niedzielę 30.05 o godz.12.30. klasa 3A i o godz. 13.30 klasa 3B. Biały tydzień odpowiednio o 17.00 i 18.00.  Wyjątkiem będzie Uroczystość Bożego Ciała, gdy zapraszamy wszystkich na procesję od godz.10.00, którą rozpoczniemy na ul. Polnej od Tewikla.  

Nabożeństwa majowe o 17.30, w Borze o 16.45, codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczyna adorację do godz.18.00 z różańcem o 17.00.

Zapraszamy na XXIV Pieszą Pielgrzymkę „Sursum Corda” 5 czerwca. Pielgrzymka rozpoczyna się nabożeństwem na Krzeptówkach o godzinie 7.00 a kończy mszą w Ludźmierzu o 18.00. Chętnych na  przejazd autobusowy do Zakopanego prosimy o zapisanie się w zakrystii najpóźniej do najbliższej soboty. 

Dzieci klas IV obchodzące rocznicę I Komunii zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała oraz na mszę świętą 6 czerwca o godzinie 13.00. Próba w sobotę 5.06 o godzinie 9.00.  

Wójt Gminy oraz Gminne Centrum Kultury zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursu „Ogrody Gminy Szaflary”. Termin przyjmowania zgłoszeń do 28.05(piątek). Komisja oceni ogrody w czerwcu i w  sierpniu. Odbiór sadzonek drzew dla osób, które zgłosiły chęć ich pozyskania w środę 26. 05 od godz. 9.00 przy budynku Urzędu Gminy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.   

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P. +Mieczysława Ochotnickiego, prośmy o Boże Miłosierdzie dla niego.

 605 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj