Ogłoszenia Parafialne 17.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie17.12.2023r.

3  NIEDZIELA  ADWENTU

  • W 4 Niedzielę Adwentu 24.12 Wigilia Bożego Narodzenia. Msze przedpołudniowe jak w każdą niedzielę. Nie będzie mszy wieczornej o 18.00, Koronki do Miłosierdzia Bożego i adoracji. Ostatnie roraty w sobotę 23.12 o 18.00, w Borze o 17.00. Zachęcamy do zachowania tradycyjnie postnego charakteru wieczerzy wigilijnej. Zachowujmy też jej chrześcijański charakter przez odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem, przez modlitwę całej rodziny, życzenia połączone z dzieleniem się opłatkiem i śpiew kolęd. To szczególna okazja do przebaczenia i pojednania w rodzinach i sąsiedztwach. Pasterka w Borze o 22.30. w Szaflarach o północy. Składka jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia SOS. W Uroczystość Bożego Narodzenia msze w porządku niedzielnym składka przeznaczona na potrzeby Stolicy apostolskiej czyli „świętopietrze”.
  • Spowiedź przed świętami w piątek 22.12 od 15.00 do 18.00, W Borze 21.12 o 16.00. Dodatkowe odwiedziny chorych przed świętami w piątek od 8.00. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii. Odwiedziny comiesięczne będą 5.01 (w I piątek stycznia).
  • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając Adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30 (w środę o 17.15). Nowenna do Madonny z Szaflar w środę o 17.45.  Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.
  • Dziś po każdej mszy rozprowadzamy opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dziękujemy Związkowi Podhalan Oddział Szaflary za zorganizowanie zbiórki.
  • We wtorek dzień swoich imienin obchodzi ks. Dariusz wikariusz naszej parafii. Zapraszamy na modlitwę w Jego intencji 19.12 na mszy o 18.00.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Mamy większą ilość egzemplarzy Gościa Niedzielnego a w nim artykuł opisujący naszą parafię w związku z koronacją figury Madonny z Szaflar. Są też inne tytuły, których lektura może być ubogaceniem przeżywania czasu świąt.
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P. Marię Król prośmy dla niej o Boże Miłosierdzie…

 741 Wyświetlenie,  3 Dzisiaj