Ogłoszenia Parafialne 31.01.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie31.12.2023r.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

 • Kalendarz liturgiczny:
 • Dziś w święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa ostatni dzień roku i wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o 17.30. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” można zyskać odpust zupełny.
 • Jutro 1.01.2024 Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i 57 Światowy Dzień Pokoju. Msze w porządku niedzielnym. Wojny niszcząca sąsiednią Ukrainę i Palestynę uświadamiają nam jak modlitwa o pokój jest aktualna i jak bardzo jest on Bożym darem. Modlimy się także o pokonanie ducha nienawiści w naszej ojczyźnie, w rodzinach i sąsiedztwie. Za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
 • We wtorek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
 • W środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
 • W sobotę 6.01 Uroczystość Objawienia Pańskiego, msze jak w każdą niedzielę. O 15.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w objawieniach fatimskich związane z modlitwą o pokój.
 • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano przed mszą i po południu od 16.00 do 18.00. Litania do NSPJ o 17.45. W Borze spowiedź o 15.00, msza o 15.30. Chorych odwiedzimy od 8.00 (nie w sobotę). To także rocznica święceń biskupich ks. Janusza Mastalskiego przez wiele lat związanego z naszą parafią.
 • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Z racji kolędy może się zdarzać wcześniejsze wystawienie NS. Prosimy by obecni w kościele sami poprowadzili modlitwę koronką. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po mszy wieczornej. Intencje do modlitwy możemy powierzać przez zapisanie.
 • Z racji kolędy kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek i sobotę. Zawsze możliwy jest kontakt telefoniczny.
 • Porządek kolędy:
 • Prosimy aby zachować zwyczaj przywożenia księdza do miejsca rozpoczęcia kolędy. Większe rejony zostały podzielone aby dać większą możliwość spotkania.
 • W Uroczystość Objawienia Pańskiego młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać po każdej mszy św. poświęconą kredę oraz kadzidło. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.
 • Podsumowanie roku: Sakrament Chrztu udzielono 35 dzieciom (65 w zeszłym roku), odprawiliśmy 33 pogrzeby (55), Sakrament Małżeństwa przyjęło 14 par (21).   
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 1,023 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj